Kampanya Banner
 
MAN4769
₺399,90 KDV Dahil
₺499,90 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
"Sepette İndirim"
%33 İndirim
%33İndirim
Ücretsiz Kargo
"Sepette İndirim"
%33 İndirim
%33İndirim
Ücretsiz Kargo
"Sepette İndirim"
272
₺599,90 KDV Dahil
₺799,90 KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
"Sepette İndirim"

Büstiyer Nedir, Niçin Kullanılır

               Moda dünyasında kullanımı ve görünümü ile fark yaratan ürünlerden birisi de büstiyerlerdir. Kadınlara ince, zarif ve kıvrımlı bir görünüm kazandıran büstiyerler her yaştan ve her kesimden kadının tercihi olan bir iç giyim ürünüdür. Tarzınız ne olursa olsun özgün tasarımı ile sizi bütünleyecek olan büstiyer modellerini yakından incelemek ve beğendiğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı teslimat ve gizli paketleme imkanları ile sahip olmak için www.ariasclosetx.com sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Büstiyerin Tarihçesi

Kelime anlamı “kadınların ceket ve benzer kıyafetlerinin altına giydikleri askılı ya da askısız üstlük” olan büstiyer çok eskiden beri kullanılır. İlk defa randevuevlerinde çalışan kadınlar tarafından göğüsleri toparlamak ve kaldırmak amacıyla kullanılan ürünün kullanım amacı değişmese de kullanım alanı değişmiş ve kadınların vazgeçemedikleri bir iç giyim ürünü halini almıştır. Geçmişte yüksek sosyete tarafından tercih edilmeyen büstiyerin tarihsel gelişimine bakıldığında 1800’lü yılarla birlikte toplumun her kesimince kullanılmaya başlandığını söylemek mümkündür.

En Yeni Büstiyer Modelleri

Toplumda büstiyerle korsenin aynı şey olduğu yönünde yanlış bir algı vardır. Her iki ürün de vücudu şekle sokmak için kullanılır ancak aynı ürün değildir. Bu ürünle ilgili bir başka yanılgı da sütyen olduğu düşüncesidir. Büstiyer ne sütyendir ne de korsedir. Hepsi de farklı üründür. Sütyen sadece göğsü kaplar ve göğsü şekillendirir. Büstiyer ise hem göğsü içine alır hem de bel bölgesini daha zarif ve kıvrımlı gösterir. Korsenin kullanımı tamamen daha ince ve zarif görünmek amacıyladır. Büstiyerse şık, alımlı, seksi ve göz alıcı görünmeyi sağlayan, sütyenden daha seksi korseden daha kullanışlı bir üründür. Büstiyerin inceltici özelliği vardır ve kullanan kadınların bel bölgelerinde gözle görülen bir incelme ortaya çıkar. Günümüzde daha formda görünmek isteyen kadınların tercihi olan büstiyerlerin çok eski zamanlardan beri kullanılıyor olması köklü bir tarihe sahip olduğunu gösterir.

Büstiyerler, Kullanım amacına göre iç çamaşırı olarak da kullanılabilir ceket altında dış giyim ürünü olarak da kullanılabilir. Başlangıçta bir iç giyim ürünü olarak kabul edilen ve uzun yıllar bu şekilde kullanılan büstiyerler,  özgür hissetmek isteyen kadınlarca dış giyim ürünü olarak kullanılmasıyla birlikte bir dış giyim ürünü haline gelmiştir. Blazer ceketlerle güçlü bir kombin oluşturan büstiyerlerin askılı-askısız, dantelli, sade, deri, zımbalı, payetli, taşlı vb. modelleri bulunmaktadır. Siz de büstiyer kullanmaktan hoşlanıyorsanız ve en yeni modelleri görmek istiyorsanız  https://www.ariasclosetx.com sayfayı ziyaret edebilir, beğendiğiniz ürüne hızlı teslimat ve gizli paketleme imkanı ile sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı